Тема:
РЗМ. Письмовий твір-роздум на тему, пов'язану з життєвим досвідом
учнів, у художньому стилі за колективно складеним планом.
Мета:
визначити рівень сформованості орфографічної, пунктуаційної грамотності учнів, сформованість вміння створювати власне
висловлювання;
розвивати навички писемного мовлення, вміння складати
план та користуватися ним;
виховувати усвідомлення значення ефективного спілкування,
спілкування як цінності.
Тип уроку:
розвитку зв'язного мовлення, контролю і корекції знань.
Обладнання і матеріали:
роздавальний матеріал: текст публіцистичного стилю, колаж
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Гра
«Створюємо настрій»
Діти, давайте відчуємо себе часточками колективу, краю, держави, Всесвіту і
скажімо собі:
-
Я прийшов до школи
(для чого?)………(вчитися)
-
Треба бути
(яким?)……..(спокійним)
-
Зі мною
(хто?)……..(мої друзі)
-
Вони
мене……..(люблять)
-
Мені………( дуже
приємно)
-
У
класі……..(затишно, сонячно)
-
Я готовий……..(добре
працювати)!
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ, НАВИЧОК
Опрацювання колажу. Пояснення пов’язаної з темою лексики, визначення слова, що
об’єднує перелік.

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
ІV. КОЛЕКТИВНА ПІДГОТОВЧА РОБОТА
4.1. Опрацювання тексту
публіцистичного стилю
«Уміння спілкуватися з людьми — це товар, і я заплачу за таке вміння більше, ніж за що-небудь
інше на світі».
Дж. Рокфеллер
Дж. Рокфеллер
Людина —
"істота соціальна". Це означає, що вона живе серед людей і здійснює
свою життєдіяльність (досягає цілей, задовольняє потреби, працює) не інакше як
через взаємодію, спілкування — контактне,
опосередковане чи уявне.
У спілкуванні відбувається обмін інформацією та її розуміння, сприйняття, розуміння, оцінка формування симпатій або антипатій, характеру стосунків, переконань, поглядів, розв'язання суперечностей, здійснення спільної діяльності. Отже, кожен з нас у своєму житті, взаємодіючи з іншими людьми, формує практичні навички та вміння у сфері спілкування.
Ефективне спілкування — це єдина річ, яка може бути дійсно важлива для всіх людей, які живуть у суспільстві. Не думати про ефективне спілкування тоді, коли спілкуєшся, це все одно, що переходити дорогу у жвавому місці не дивлячись на всі боки.
У спілкуванні відбувається обмін інформацією та її розуміння, сприйняття, розуміння, оцінка формування симпатій або антипатій, характеру стосунків, переконань, поглядів, розв'язання суперечностей, здійснення спільної діяльності. Отже, кожен з нас у своєму житті, взаємодіючи з іншими людьми, формує практичні навички та вміння у сфері спілкування.
Ефективне спілкування — це єдина річ, яка може бути дійсно важлива для всіх людей, які живуть у суспільстві. Не думати про ефективне спілкування тоді, коли спілкуєшся, це все одно, що переходити дорогу у жвавому місці не дивлячись на всі боки.
Шість
правил ефективного спілкування:
· Виявляти щиру цікавість до співрозмовника.
· Посміхатися.
· Запам'ятати ім'я людини і не забувати час від часу повторювати його в розмові.
· Вміти слухати.
· Вести розмову в колі інтересів вашого співрозмовника.
· Ставитися до нього з повагою.
· Виявляти щиру цікавість до співрозмовника.
· Посміхатися.
· Запам'ятати ім'я людини і не забувати час від часу повторювати його в розмові.
· Вміти слухати.
· Вести розмову в колі інтересів вашого співрозмовника.
· Ставитися до нього з повагою.
4.2.Бесіда
за запитаннями
1. Яка тема тексту? Яка його основна думка?
2. Чи важливе вміння ефективно спілкуватися?
3. Чи потрібно вам вміти ефективно спілкуватися? Для
чого?
4.3. Усне
створення зв’язного
висловлювання на тему: «Друзів шукай у спілкуванні»
4.4.
Колективне створення плану письмового висловлювання
Орієнтовний план
1. Важливість дружби у житті людини.
2. Друг мене зрозуміє завжди?
3. Як потрібно спілкуватися з іншими, щоб досягти мети
спілкування?
4. Вміння висловити свою думку — найцінніше.
V.САМОСТІЙНА РОБОТА
Написання тексту твору. Надання індивідуальної допомоги у записі тексту окремим учням.
VІ. ПЕРЕВІРКА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ, УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕКСТУ
1. Самоперевірка
2. Читання творів учнями.
4. Корекція і доопрацювання творів.
Написання тексту твору. Надання індивідуальної допомоги у записі тексту окремим учням.
VІ. ПЕРЕВІРКА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ, УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕКСТУ
1. Самоперевірка
2. Читання творів учнями.
4. Корекція і доопрацювання творів.
VІІ. Підсумок уроку
Прийом «Парад думок»
Описати «Ефективне
спілкування» за допомогою прикметників.
Організований збір
зошитів
Немає коментарів:
Дописати коментар