Технологічна карта дистанційного
уроку (асинхронний режим)
Тема уроку |
Відмінювання
іменників ІІ відміни. Особливості відмінювання іменників чоловічого роду в
родовому відмінку. Букви -а(-я), -у(-ю) в закінченнях іменників чоловічого
роду ІІ відміни |
Клас |
6 |
Мета уроку |
знаннєвий компонент: повторити
принципи поділу іменників на відміни, з’ясувати особливості відмінювання
іменників ІІ відміни, ознайомитися з основними правилами вживання букв -а(-я), -у(-ю) в закінченнях іменників чоловічого роду ІІ відміни. діяльнісний компонент: розвивати
вміння аналізу текстів та створення власних висловлень, удосконалювати
навички вживання відмінкових закінчень іменників, розвивати навички
креативного та критичного мислення, вміння виокремлювати головне, розвивати культуру
писемного мовлення, навички роботи із освітніми онлайн-ресурсами, роботи з
різними джерелами інформації, вміння віддаленої взаємодії з іншими учасниками
освітнього процесу. ціннісний компонент: сприяти
формуванню системи моральних ставлень особистості до світу, почуттів жителя
планети Земля, особистої
відповідальності за стан довкілля та його жителів. |
Тип уроку |
комбінований |
Обладнання |
комп’ютери/планшети/мобільні
телефони, стійке підключення до інтернету |
ЕОР |
canva.com,
webpen.com.ua, віртуальні екскурсії «AirPano»,
google –диск, google
– документи, google – форми, онлайн-дошка «Miro»,
онлайн-дошка «Padlet», гра «Alias», генератор випадкових чисел «Lizaonair». |
Очікувані результати |
предметні: згадають поняття про лексичне
значення слова, повторять принцип поділу іменників на групи, дізнаються
особливості відмінювання іменників ІІ відміни, опрацюють правила вживання -а(-я), -у(-ю) в закінченнях іменників чоловічого роду ІІ відміни,
змінюватимуть відмінкові закінчення іменників чоловічого роду ІІ відміни
відповідно вивчених правил, навчаться
знаходити іменники чоловічого роду ІІ відміни в текстах, використовувати їх у
власному мовленні, оформлювати власні
думки письмово. |
особистісні: формування в здобувачів освіти стійкого пізнавального інтересу до процесу
здобування нових знань, способів їх використання у власному житті;
виховання культури особистості; розвиток навичок критичного, креативного мислення, уміння працювати з
різними джерелами інформації, толерантної співпраці з однокласниками. |
|
метапредметні:
здобувачі
освіти вмітимуть
планувати, контролювати й оцінювати власні навчальні дії відповідно до поставлених
завдань та умов їх реалізації; набудуть навичок використання знань на
практиці; робити висновки на основі виконаних завдань; умітимуть
дотримуватися алгоритму дій,
виконувати завдання навчального проєкту. |
|
Наскрізні змістові лінії |
Екологічна
безпека і сталий розвиток, Громадянська відповідальність |
Компетентності, які формували |
Предметні: учень/учениця володіє
знаннями про відміни іменника, оперує мовними
знаннями, визначає відміни, здійснює
відмінювання іменників 2 відміни,
правильно вживає відмінкові закінчення для іменників чоловічого роду,
визначає сформованість знань та вмінь стосовно предмету вивчення, сприймає та
аналізує інформацію, інтерпретує знання відповідно поставлених навчальних
завдань. Ключові:
учень/учениця діє
за алгоритмом, впевнено застосовує ІКТ (інформаційно-цифрова), висловлює
думки українською мовою, здійснює адекватний змістові й умовам спілкування
добір мовно-виражальних засобів(спілкування державною мовою), розуміє та
досягає мети навчальної діяльності (уміння вчитися впродовж життя),
перетворює інформацію з однієї форми в іншу (математична компетентність),
висловлює думки українською мовою, здійснює адекватний змістові й умовам
спілкування добір мовно-виражальних засобів (спілкування державною мовою), користується
різними джерелами інформації (уміння вчитися впродовж життя), |
Покликання на
урок, розміщений на електронному ресурсі
https://uk.padlet.com/bimeni182/ijbuo9zf1cb7501d
Хід уроку
Етап
уроку |
Методи,
форми, засоби роботи |
Діяльність
вчителя |
Діяльність
учнів |
Електронні
освітні ресурси (покликання) |
Способи
оцінювання, зворотний зв'язок |
Актуалізація
опорних знань умінь та навичок |
Метод
проблемного вивчення, індивідуальна форма, інтерактивна гра |
Підготовка
інтерактивної вправи, написання
інструкцій до виконання завдання |
Виконання
інтерактивної вправи за покликанням, запис у зошит іменників тієї відміни, що
найчастіше зустрічалася в завданні,
учні мають спробувати утворити форм родового відмінка цих слів, прийти
до проблеми вибору букв -а(-я), -у(-ю) у закінченні
іменників чоловічого роду |
https://www.educandy.com/site/resource.php?activity-code=9c321 |
Гра
нараховує бали за успішне проходження, учні записують кількість набраних очок
у коментарях під завданням на дошці «Padlet»,
самооцінювання |
Оголошення
теми уроку. Ціле-покладання |
Пояснення,
фронтальна форма, допис на
інтерактивній дошці |
Написання
допису, визначення цілей та завдань
для учнів. |
Ознайомлюються
з дописом, планують власну діяльність. |
https://padlet.com/bimeni182/ijbuo9zf1cb7501d |
|
Вивчення
нового матеріалу |
Пояснювально-ілюстративний,
фронтальна форма, освітній
онлайн-ресурс, робота з підручником |
Організація
роботи учнів, вибір платформи для опрацювання теоретичного матеріалу,
відповідь на коментарі учнів |
Знайомляться
з теоретичним матеріалом (відео та текст) на онлайн-ресурсі та в підручнику,
опрацьовують навчальні таблиці,
виконують записи в зошит,
ставлять запитання вчителеві в коментарях. |
https://webpen.com.ua/pages/Morphology_and_spelling/nouns_ends_II_case_masculine%20_singular.html |
Формувальне
оцінювання, робота
із google – формою, запитання у коментарях до
допису. |
Формування
умінь та навичок |
Метод
вправ, розвиток зв’язного мовлення,
індивідуальна та парна форма взаємодії, змагання, гра «Alias» |
Підготовка
електронного варіанту гри, розміщення
фото карток в онлайн-просторі,
підготовка генератора випадкових чисел, написання інструкцій для учнів |
Знайомляться
з інструкціями, вибирають за допомогою
генератора випадкових чисел номер картки,
у зошиті роблять запис лексичного значення слів, не використовуючи спільнокореневі слова;
учні надсилають фото запису своєму товаришеві, щоб той зрозумів пояснення та
в зворотньому повідомленні надіслав загадані слова. Під дописом учень
розміщує два фото: картки з гри та знімок відповідей друга. |
https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1XIQBPjgDy2clSBJa_ZfEUhj_Lf01Gu6O |
розміщені
фото у коментарях до допису на онлайн-дошці |
Технологія
особистісно зорієнтованого навчання, метод вправ, диференційовані завдання |
1)
Для учнів, які бажають отримати 4-6
балів: підготовка покликання на виконання онлайн-завдання з автоматичною
перевіркою. |
Виконують
завдання, роблять запис із правильними
відмінковими закінченнями в зошит, фото виконаного завдання розміщують у
коментарях під дописом. |
https://webpen.com.ua/pages/Morphology_and_spelling/nouns_ends_II_case_masculine%20_singular.html |
Самооцінювання,
формувальне
оцінювання, виведення балу з усіх виконаних учнем завдань. |
|
Організація
творчого застосування знань |
Технологія
особистісно зорієнтованого навчання, метод вправ, диференційовані завдання |
2)
Для учнів, які бажають отримати 7-9
балів: підготувати чек-лист, підібрати
текст |
Працюють
з текстом, виписують у чек-лист приклади іменників різних відмін, відмінюють
іменники 2 відміни. |
ДОДАТОК
1 |
Самооцінювання,
формувальне
оцінювання, виведення балу з усіх виконаних учнем завдань. |
3)
Для учнів, які бажають отримати 10-12
балів: готує
покликання на віртуальну екскурсію, створює інструкції, готує форму для написання творчої роботи. |
Здійснюють
віртуальну екскурсію, пишуть власне висловлення, дотримуючись вимог учителя до мовного
наповнення твору. |
https://www.airpano.com/360photo/china-pandas-1/?startscene=5&ath=1450.920&atv=15.310&fov=77.40 https://forms.gle/Ae5UefpXJnYarEaU9 |
Самооцінювання,
формувальне
оцінювання, виведення балу з усіх виконаних учнем завдань. |
||
Оголошення
домашнього завдання |
Метод
проєктів, групова форма, онлайн-дошка «Miro» |
Підготовка
шаблону для групового виконання проєкту |
Об’єднуються
в групи, розподіляють обов’язки, організовують
онлайн-зустрічі, створюють навчальний
контент |
ДОДАТОК
2 |
Презентація
проєкту в кінці теми |
Рефлексія |
|
Підготовка google- форми |
Заповнення
форми |
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4SiUqad-dXWKfJbbYGxKLlg-AksXrxOYG_mc1hVjXLV-T-w/viewform?usp=sf_link |
|
Завдання 1
Етап
уроку |
Актуалізація
опорних знань умінь та навичок |
Зміст
завдання |
Виконання
інтерактивної вправи за покликанням, запис у зошит іменників тієї відміни, що
найчастіше зустрічалася в завданні,
учні мають спробувати утворити форм родового відмінка цих слів, прийти
до проблеми вибору букв -а(-я), -у(-ю) у закінченні
іменників чоловічого роду |
Інструкції
учням |
1. Виконайте інтерактивне завдання. Кількість очок за
виконане завдання запишіть у коментарях до цього допису. |
Очікувані
результати, яких має досягти учень |
Повторити
відомості про поділ іменників на відміни,
з’ясувати складність у виборі закінчень -а(-я),
-у(-ю) у закінченні іменників чоловічого роду |
Строки
виконання/здачі завдання |
До
наступного уроку української мови |
Завдання 2.1
Етап
уроку |
Формування
умінь та навичок |
Зміст
завдання |
Для
учнів, які бажають отримати 4-6 балів:
виконання онлайн-завдання з автоматичною перевіркою. Потрібно вибрати
правильне закінчення із двох запропонованих: -а(-я),
-у(-ю) |
Інструкції
учням |
1. Перейдіть за покликанням та виконайте інтерактивну
вправу (щоб переглянути завдання, перелистайте теоретичний матеріал). |
Очікувані
результати, яких має досягти учень |
Навчитися
ставити правильні відмінкові закінчення |
Строки
виконання/здачі завдання |
До
наступного уроку української мови |
Завдання 2.2.
Етап
уроку |
Формування
умінь та навичок |
Зміст
завдання |
Для
учнів, які бажають отримати 7-9 балів:
заповнити чек-лист, прочитати
текст, порахувати та виписати з нього іменники (по 5 для
кожної відміни), іменники І відміни
чоловічого роду поставити у форму родового відмінка |
Інструкції
учням |
1. Прочитайте текст. |
Очікувані
результати, яких має досягти учень |
Розрізняють
відміни іменників, знаходять їх у тексті, відмінюють іменники 2 відміни, виділяють головне, висловлюють власну думку. |
Строки
виконання/здачі завдання |
До
наступного уроку української мови |
Завдання 2.3.
Етап
уроку |
Формування
умінь та навичок |
Зміст
завдання |
Для
учнів, які бажають отримати 10-12
балів: створити власне висловлення,
описати враження від віртуальної екскурсії використовуючи іменники 2
відміни |
Інструкції
учням |
1. Здійсніть віртуальну екскурсію дослідницькою базою
"Ченду" з розведення гігантських панд. |
Очікувані
результати, яких має досягти учень |
Використовують
отримані знання та вміння на практиці,
розрізняють іменники різних відмін, використовують у власному мовленні
|
Строки
виконання/здачі завдання |
До
наступного уроку української мови |
Завдання
для створення перерви під час роботи з ТЗН
Етап
уроку |
Формування
умінь та навичок |
Зміст
завдання |
Пояснення
лексичного значення слів |
Інструкції
учням |
1. Скористайтеся генератором випадкових чисел і виберіть
номер картки. |
Очікувані
результати, яких має досягти учень |
Відбулася
перерва для відпочинку очей під час роботи з комп’ютером, удосконалювалися вміння зв’язного
висловлення думки письмово, елемент змагання між учнями. |
Строки
виконання/здачі завдання |
До
наступного уроку української мови |
ДОДАТОК 1
Немає коментарів:
Дописати коментар